Image

O Inwestycji

Zielona Przystań

Kompleks 14 domów w zabudowie bliźniaczej zlokalizowanych u zbiegu ulic Pabianickiej i Guzewskiej w Gospodarzu (gm. Rzgów k. Łodzi).

Budynki usytuowane są w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych, w spokojnej i cichej okolicy i zarazem w niedalekiej odległości od miasta. To idealne miejsce zapewnia z jednej strony wytchnienie na łonie natury od miejskiego zgiełku i szybkiego trybu życia, zaś z drugiej pozwala na łatwą i szybką komunikację z ośrodkami miejskimi, takimi jak Łódź (ok. 11 min.),  Pabianice (ok. 10 min.), Rzgów (ok. 5 min. do centrum), Piotrków Trybunalski (ok. 30 min.)

Image
Image

Infrastruktura

Dodatkowym atutem tej okolicy jest bardzo dobra infrastruktura, umożliwiająca korzystanie z usług, edukacji oraz rekreacji. Niedaleko  znajduje się sklep spożywczy, szkoła i przystanek   autobusowy, a tereny wokół osiedla sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.

W Rzgowie funkcjonuje duże centrum rozrywkowe Mandoria w pobliżu CH PTAK, który aktualnie jest największym w Polsce ośrodkiem handlu odzieżą i tekstyliami. W jego pobliżu usytuowane są znane „sieciówki”, między innymi: Biedronka, Lidl, Pepco, Rossmann, Media Expert.

 

Blisko natury

Osiedle Zielona Przystań to świetne miejsce dla wszystkich, którzy spragnieni są spokoju i bliskości natury, a jednocześnie cenią sobie aktywny tryb życia. W niedalekiej odległości od osiedla znajduje się zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Dolina Neru”, do którego między innymi został włączony zespół architektoniczno-krajobrazowy w Gospodarzu, czyli tereny zieleni ze stawami oraz tereny chronionego krajobrazu z zachowaniem funkcji rolniczej, otaczające tę strefę. Mieszczą się w niej murowane obiekty architektoniczne znajdujące się w ewidencji konserwatorskiej: pałacyk, dom ogrodnika, kuźnia, chlewnia, stajnia, obora i czworaki z początków XX w, a także stawy oraz aleja drzew od strony Starej Gadki i Gospodarza. (Czasy świetności folwark przeżywał będąc własnością łódzkiego fabrykanta Grossmana, a następnie fabrykanta z Pabianic – K. Endera. Obaj Saksończycy konsekwentnie rozbudowywali posiadany majątek.)

Image
Image

Dolina Neru

Nie sposób pominąć tutaj ciekawostki, że spośród 17 pomników przyrody zlokalizowanych na terenie gminy Rzgów, aż 14 znajduje się w Gospodarzu, w parku wiejskim o pow. 94 ha.

Liczne trasy rowerowe i piesze ( w tym ciągnące się przez Dolinę Neru) zachęcają do aktywnego wypoczynku. Przez teren gminy przebiegają także szlaki turystyczne stanowiące dobrą okazję do zapoznania się z walorami historyczno-przyrodniczymi, takimi jak: Szlak Okrężny Wokół Łodzi (pd-zach. część gminy), Szlak Grodzisko – Rzgów, Łódzka Magistrala Rowerowa (W-E), Trakt napoleoński oraz Szlak I wojny światowej regionu łódzkiego (Stara Gadka).